AKS Interview

There will be placed interviews with competitors here

Captain of Red division - Gozi!

*What do you think about the AKademySkills organization? 

-In my opinion akademyskills is a great organisation that provides a lot of benefits to not only the team that a player is playing for but also the player him self. Their really put in there best effort to make everyone happy and always listen to suggestions.

*How do you feel after winning an olbaid cup?

-I feel really great and I know I as player can accomplish a lot of the team is good and I put in the work to make it happen.

*What are your plans related to AKS?

-I want to start a new team with people I know and have a high skill cap. Also I want to play more tournaments and games under the aks name.

*Which team member is the best for you to work with? 

-The best team mate for me to play with that is within the organisation is Moon our chemistry is very balanced 

*How do you prepare for the game? 

-The way I prepare my self for a coming game is mostly playing retake servers to improve my awareness and aim at the same time. I also watch old matches of the enemy if I can to see what common playes and mistakes they make.

*What role do you play in the team? 

-In my team I play the roll for lurker and if necessary entry fragger.

*What do you think about the latest updates? 

-In my opinion the new gun is pretty fun to use but the new 2nd round money boost is quite weird to play with or against I do think they should have made it 1700 instead of 1900 but the change was good and it does level the playing field out more.

Favorite map: Mirage
Favorite weapon: AK-47
Favorite proplayer: Ropz
Favorite film: The hitman's bodyguard
Favorite song: Rip X by Jake Hill
Favorite sports team: no favourite sports team 
Favorite e-sport team: Mousesports
Favorite sportsman: Brandon Harding 
Favorite sport: Fitness 
Your hobby: Going to the cinema and going out for dinner
Dream skin: M4/usp - neo noir


Założyciel, kapitan, trener - SeKo

*Co sądzisz o teraźniejszym składzie?

-Jeśli chodzi o dywizję białą, brakuje mi treningów z chłopakami i znów ogrywania się razem po wakacyjnej przerwie. Skład jest mocno różnorodny i występują tam różne typy charakterów, co poniekąd pozytywnie wpływa na atmosferę wśród nich. Na pewno nigdy nie jest nudno. Z naszym europejskim składem aż tak dużo czasu nie spędziłem, ale przez ten czas zauważyłem, że wszyscy postawili sobie tam jeden i ten sam cel - trenować, by stać się najlepszym. Bardzo dużą uwagę przyciągnął we mnie ich profesjonalne podejście do tematu, oraz komunikacji. Wszystko bez zbędnych pytań - po prostu dążą do spełniania marzeń, by urzeczywistnić sny każdego młodego gracza.

*Jak pracuje ci się z dywizją red?

-Za dużo szczerze mówiąc póki co do roboty nie mam. Przede wszystkim stawiam wszystkich zawodników równo. Cieszy mnie to, że każdy zawodnik w razie pytań chce chłonąć wiedzę jak gąbka wodę. Staram się mimo wszystko być dyspozycyjny 24/7 dla każdego z moim podopiecznych. Z każdym dniem czuję coraz większą satysfakcję, że taki zespół postanowił wybrać właśnie naszą organizację. Co do samego trenowania - zespół czerwonych posiada własnego trenera, więc z nim pewnie wszystko ustają we własnym zakresie czasu.

*Jaka gra gdyby nie Counter?

-Prawdopodobnie nie brałbym nic na poważnie, a grał tak, by "zabić czas". Takimi tytułami byłby pewnie WatchDogs, The Forest, może jakieś horrory. Na pewno nie wchodziłbym głębiej w e-sport.

*Czego najbardziej brakuje Ci w AKSie? Jako doświadczony gracz co polecisz, doradzisz młodym zawodnikom, aby z dnia na dzień rozwijali się w tym co robią? (Mam tutaj na myśli CSa)

-Wydaje mi się, że nie jest to jedna rzecz, której brakuje, lecz ich zbiór. Mam tutaj na myśli małe zaangażowanie niektórych zawodników, brak chęci pogłębiania wiedzy i brak czasu na treningi. Niestety często się zdarza tak, że zamiast zrobić trening, ktoś woli sobie "machnąć mixa". Staram się cały czas to niwelować, ale niektórych charakterów nie zmienimy. W samej grze brakuje takiego doświadczenia, które wynika z braku właśnie ogrywania się na turniejach, ligach, sparingach itp. Natomiast w dywizji RED raczej za szybko, by stwierdzić czego brakuje, chcę zauważyć, że skład jest świeży i dopiero co powstał, a już na swoim koncie zanotował wygranie pierwszego turnieju. Co do rad, które mogę udzielić. Jako, że obleciałem wszystkie pozycje grając napiszę to w skrócie. Ważny jest trening indywidualny dla każdej z pozycji, czasem lepiej wejść na mapki typu AIMBotz i spędzić tam godzinkę więcej, niż w tym czasie zagrać "mmka", drugą sprawą jest oglądanie meczy zawodowców - wbrew pozorom można z nich się wiele nauczyć. Jeśli mamy zespół to trenowanie zagrań, nie mam na myśli taktyk, bo na jednym treningu nigdy nie dogra się idealnie taktyk, lecz jakiś dwójkowych akcji tzn. jakieś runboosty, podsadzki, wychylanie po fleszu itp. To są drobnostki, które często mają wpływ na cały wynik w meczu. Gdy dochodzimy do sedna i wszystkie te kroki spełniamy to pozostaje analiza własnych demek, co mogło się w danej sytuacji zrobić. Trzeba to robić rzetelnie i w sposób bardzo krytyczny względem siebie. Ode mnie dodam tyle, że zawsze od siebie wymagałem więcej, nawet jeśli mecze były proste bądź mi nie szło, chciałem pokazać, że jestem częścią zespołu, jak nie zabijając to upraszczając grę chłopakom. Bagaż doświadczeń wbrew pozorom i tak nie mam duży.

*Na dłuższą metę co chciałbyś osiągnąć w AKSie?

-Stawiam sobie zawsze najwyższe cele więc to proste - wygrać majora, który odbędzie się w Katowicach, a finał będzie pomiędzy AKSWhite, a AKSRed!

*Jak zaczęła się Twoja przygoda z CSem?

-Pierwszy kontakt z CSem miałem będąc u kuzyna, który wtedy pogrywał na serwerach FFA i chciał mi pokazać o co w tym chodzi, lecz wtedy totalnie się na tym nie znałem, więc po 3 rundach po prostu wolałem odejść od komputera i nie psuć mu opinii. Po kilku latach chłopak siostry dał mi swoje konto z CS:Source i wracając ze szkoły czasem sobie pogrywałem w przerwie pomiędzy nauką. Kluczowym momentem było gdy na urodziny od właśnie tego samego chłopaka siostry dostałem pudełkową wersję tej samej odsłony CSa. Wtedy zaczęło się już więcej grania, lecz było to głównie dla rozrywki więc praktycznie caly czas nabity w tym tytule mam nabity na serwerach "4fun". Długo nie chciałem przerzucać się na Globala, lecz serwery w Source stawały się pustkowiskiem i tam, gdzie zazwyczaj było po 40 osób, zostało po 5.. Zrobiłem to i zakupiłem na steamie ten tytuł za namową przyjaciół z klasy. Nie byłem do końca przekonany i pierwsze mecze turniejowe były dla mnie totalnie czymś nowym i zaczynałem od silvera 1. Jednak, nie ułatwiało mi nic to, że do niedawno nie miałem dobrych warunków do gry, jednakże nie poddawałem się i walczyłem o swoje. Z czasem tej gry założyłem zespół i wtedy zaczęło się już bardziej profesjonalne podejście.

*Na jakim obecnie jesteś etapie w E-sporcie czy chciałbyś zostać bardziej zawodnikiem czy może bardziej menadżerem lub analitykiem drużyny ?

-Obecnie myślę, że jesteśmy z całym zespołem na etapie wchodzenia na coraz wyższy poziom, oraz rozwijania się. Przy obecnym zasobie czasu trener/analityk i właściciel to jedyna opcja, natomiast, gdyby to odeszło i wróciłbym do regularnego trenowania AIMa itp to myślę, że mógłbym wrócić do gry jako zawodnik. Umiejętnościami nie czuję się gorszy, tylko trochę się zastałem w tym wszystkim.

Metryczka :

 • Ulubiona mapa: Nuke
 • Ulubiona broń: M4A4, Five-Seven
 • Ulubiony proplayer: Szpero, Furlan
 • Ulubiony film: Niemożliwe
 • Ulubiona piosenka: Zeus - Siewca
 • Ulubiona drużyna sportowa: GKS Jastrzębie & Manchester City
 • Ulubiona drużyna e-sportowa: AKademySkills
 • Ulubiony sportowiec: Kevin De Bruyne
 • Ulubiony sport: Piłka Nożna
 • Twoje hobby: Sport, Fotografia
 • Wymarzony skin: Karambit AutotronicPrzyszła kryska na matyska. Człowiek od zadań specjalnych i manager AKademySkills - Kacper Kołakowski!

*Kołeczeq, jak to dołączyć do 2-krotnego zwycięzcy Twojego własnego turnieju?

- Szczerze mówiąc nie myślę o tym. Owszem taka sytuacja miała miejsce, aczkolwiek z tamtego składu AKS pozostał tylko SeKo, a więc trochę się pozmieniało.

*Jaki obierasz sobie główny cel w AKademySkills i jak widzisz całą drużynę za pewien okres czasu? Może tak za 3 miesiące.

- Na pewno chcemy ciągle się rozwijać i iść do przodu. Warunki w organizacji mamy bardzo dobre, niczego nam nie brakuje, a sama organizacja rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeśli chodzi o sam skład to tak jak napisałem wyżej, chcemy się rozwijać i stawać sie coraz lepszymi z dnia na dzień. Gdzie widzę nas za 3 miesiące? Myślę, że jest to ciężkie pytanie, na które trudno znaleźć odpowiedź, lecz wydaję mi się, że za 3 miesiące jesteśmy w stanie grać na większych turniejach i konkurować z dobrymi drużynami na polskiej jak i międzynarodowej scenie.

*Założyłeś już konto na Twitchu, czy to oznacza, że niedługo możemy się spodziewać strumyków? A może jakiś fanpage na facebooku?

- Zgadza się. Ostatnio zabrałem się za "pielęgnowanie" mojego twitcha, ponieważ mam plan zacząć streamować. Nie ukrywam, że do tego jest potrzebny mi lepszy sprzęt, który mam nadzieję, że znajdzie się u mnie już niedługo. Podsumowując to tak, mam w planach zacząć streamować. Jeśli chodzi o fanpage to na ten moment nie jestem zdecydowany co do tego ale w przyszłości nie wykluczam, że również założę sobie swój fanpage. Na ten moment bardziej korzystam z twittera.

*Jaka była Twoja reakcja na otrzymanie oferty od naszej organizacji? Jakie emocje Ci przy tym towarzyszły?

- Na pewno czułem się szczęśliwy, że moja praca została doceniona i dostałem szanse grania w takiej organizacji. Z czasem pojawiło się dużo motywacji i chęci do działania co pozostało do dziś.

*Z kim z zespołu Ci się najlepiej współpracuje?

- Bardzo dużo pracujemy z SeKo nad samą organizacją i rownież świetnie sie dogadujemy. Jeśli chodzi o zespół to z wszystkimi pracuje mi się bardzo dobrze. Jesteśmy drużyną i wszyscy wychodzimy z założenia, że jeden za wszystkich, wszyscy za jednego tym samym nie mam osoby z którą najlepiej mi się współpracuje. Ze wszystkimi dogadujemy się świetnie i niech tak pozostanie.

*Czy czujesz się, że odstajesz mocno skillowo? Patrząc tylko na rangi w tej kwestii reszta mocno Cię zdominowała.

- Nie, nie uważam tak. Wiadomo, że ranga nie gra i ja też na to nie patrzę. W każdej drużynie są lepsi i teoretycznie słabsi gracze. Wiadomo, że najlepiej być na szczycie tabeli, ale ja wolę ułatwić grę kolegom rzucając granat, czy też w inny sposób. Taka moja rola. Liczy się drużyna i wynik końcowy, a nie to kto będzie miał najwięcej zabójstw. To jest gra drużynowa.

*Czy Lech Poznań w tym sezonie sięgnie po Mistrzostwo Polski?

-Ostatnie lata pokazały, że nie można być pewnym niczego nawet jeśli na kilka kolejek przed końcem sezonu jest się liderem i gra się fajny football. Na dzień dzisiejszy powiem, że tak i na pewno będę wierzył oraz kibicował do końca tak jak co roku. W końcu kibicem się jest a nie bywa!

Metryczka :

 • Ulubiona mapa: train, nuke
 • Ulubiona broń: AK-47
 • Ulubiony proplayer: innocent
 • Ulubiony film: szczerze mówiąc to nie ogladam za dużo filmów, poniewaz nie pozwala mi na to czas..
 • Ulubiona piosenka: nie mam jednej jedynej, słucham wielu piosenek
 • Ulubiona drużyna sportowa: Lech Poznań
 • Ulubiona drużyna e-sportowa: AGO Esports
 • Ulubiony sportowiec: Kamil Stoch + staram sielę wzorować na piłkarzach ze światowej TOPKI
 • Ulubiony sport: Piłka Nożna
 • Twoje hobby: PIŁKA NOŻNA, SPORT

Entry fragger - najbardziej anonimowa osoba w zespole.

*Co skłoniło Cię do dołączenia do AKademySkills? 

-W poprzedniej drużynie mi podziękowano i grzegi powiedział, że macie miejsce.

*Jak się odnajdujesz w zespole? 

-Dobrze.

*W zespole chcesz zachować bardziej anonimowy wizerunek, czym to jest spowodowane? 

-Bo ja nie lubię pokazywać swojej twarzy.

*Jak przygotowujesz się do meczów? 

-Wchodzę godzinę przed meczem na serwer 1 vs 1.

*Jaki cel założyłeś sobie osiągnąć grając pod znakiem AKSu ?

-Wejść na wyższy poziom.

*Z jakim zawodnikiem z zespołu pracuje Ci się najlepiej? 

-Z grzegim.

*Co sądzisz o każdym członku zespołu? 

grzegi - dobry sniper ale dziecko

kinek - dobry gracz ale alkoholik

xelo - dobry kumpel

kołeczeq - pilnuje nas

seko - fantastyczny taktyk

*Czy uważasz że założenie dywizji Red wpłynęło jakoś na zespół White? 

-Tak.

*W jaki sposób? 

-Osobiście mnie to motywuje.

Metryczka :

 • Ulubiona mapa: Mirage, Inferno
 • Ulubiona broń: AK-47
 • Ulubiony proplayer: Shroud
 • Ulubiony film: nie mam
 • Ulubiona piosenka: In my mind
 • Ulubiona drużyna sportowa: Bayern Monachium
 • Ulubiona drużyna e-sportowa: Cloud9
 • Ulubiony sportowiec: Gianluigi Buffon
 • Ulubiony sport: Piłka nożna
 • Twoje hobby: Rolnictwo
 • Wymarzony skin: Karambit Lore